نرخ مهاجرت به نوا اسکوشیا رکورد زد

نرخ مهاجرت به نوا اسکوشیا رکورد زد
این روزها استان نوا اسکوشیا به دلیل استقبال از مهاجران خارجی و بین استانی شاهد رشد بی سابقه‌ی جمعیت است. Statistics Canada گزارش کرده است که بین اول اکتبر ۲۰۱۸ تا اول اکتبر ۲۰۱۹ به ساکنان نوا اسکوشیا   ۱۲,۳۳۹ نفر افزوده شده است. در این بازه‌ی زمانی ۱۲ ماهه و در میان این تعداد نفرات ۷,۱۶۵ مهاجر وارد نوا اسکوشا شده‌اند. بدین ترتیب به جمعیت نوا اسکوشا ۱٫۲۸ درصد افزوده شده است.
 
این میزان رشد در این بازه زمانی ۱۲ ماهه از سال ۱۹۷۲ تا کنون بی سابقه بوده است. در اول اکتبر ۲۰۱۹ جمعیت نوا اسکوشیا ۹۷۶,۷۶۸ بوده است. علاوه بر این بین اول جولای ۲۰۱۹ تا اول اکتبر ۲۰۱۹ یعنی بازه‌ی زمانی سه ماهه جمعیت نوا اسکوشیا رشد بی سابقه‌ای داشته است.
 
در فصل سوم سال ۲۰۱۹ به جمعیت نوا اسکوشیا  ۵,۳۷۳ نفر افزوده شده است که از آن تعداد ۲,۴۷۱ را مهاجران تشکیل می‌دادند. دولت نوا اسکوشیا گفته است که این رشد جمعیت طی یک فصل از سال از جنگ جهانی دوم تا کنون بی سابقه بوده است.
 
علاوه بر این، ۱,۰۹۰ نفر هم مهاجران بین استانی به استان نوا اسکوشیا مهاجرت کرده‌اند؛ یعنی مهاجران از سایر استان‌ها که به استان نوا اسکوشیا مهاجرت کرده‌اند. به گفته‌ی وزیر مهاجرت نوا اسکوشیا  Lena Metlege Di :«این رشد جمعیت نشان دهنده‌ی تاثیر مثبت مهاجرت بر استان نوا اسکوشیا است. مهاجرت اولویت ماست و کلید حل مشکلات مربوط به کمبود نیروی کار و کاهش جمعیت ماست.»
 
گفتنی است رشد طبیعی جمعیت نوا اسکوشیا که ما به تفاوت زاد و ولدها و مرگ و میرهاست از سال ۲۰۱۶ کاهش داشته است. بنا به گزارش Statistics Canada از سوی دیگر مهاجرت بین المللی و بین استانی در همین بازه زمانی رشد داشته است.
نوشته نرخ مهاجرت به نوا اسکوشیا رکورد زد اولین بار در ایران مهاجر. پدیدار شد.